Efsane Bir Seri Shiki!

http://www.izanamifansub.com/Haber/2017/10/23/efsane-bir-seri-shiki/ ‎

45

Shiki ;

 

Bölüm Sayısı : 22

Anime Türü : Vampir , Gerilim , Doğaüstü Güçler , Gerilim , Gizem

Anime Konusu : Sotobamura 1300 nüfusa sahip küçük bir kasabadır. Kasabanın doğru düzgün bir yolu bile yoktur. Dünyadan kopuk bu kasabada, eski yerlileri hala ölüleri gömmek gibi geleneklerini sürdürmektedir.
Bir gün, üç ceset bulunur. Kasabanın doktoru olan Ozaki Toshio, bu ölümlerden şüphelenmesine rağmen ölümlerin doğal nedenlere bağlı olduğunu söyler. Her nasılsa, ertesi gün, kasabalılar arka arkaya ölmeye başlar.
Bu sadece bir rastlantı mıdır, veya bir salgın? Yoksa tamamiyle farklı bir şey mi?

Editör Yorumu : ”Ölüm herkes için berbattır. Yaşlı yada genç , iyi yada kötü hepsi aynıdır , ölüm tarafsızdır. Özellikle berbat bir ölüm yoktur , işte bu yüzden korkunçtur. Arzuların , hayallerin , kişiliğin , zenginliğin , güzelliğin hepsi ölümün karşısında anlamsızdır.”

                                        -Sunako

  Bana sorarsanız hak ettiği değeri alamayan bir seri , ancak nedeninin anlayabiliyorum. Hikayesi psikolojik derinliği çok yükseklerde olan bir seri. Bu çalışmanın sorunu derin olması. Bu tarz derin işleri herkes idrak edemez. İnsanlar ”Hunter x Hunter” gibi popüler serileri tercih ederler , çünkü bu seriye önyargılarından dolayı izlemediler. Hikaye seni içine çektikten sonra yıllarca süren bir düşünceye sevk edebilir. Sen olayları anladıkça ve onları pekiştirdikçe hikaye bambaşka boyutlara taşınıyor.

İnsanları ve insanları tüketen doğaüstü varlıkların savaşı , ancak hikaye bir ”Tokyo Ghoul” değil. Hikayede siyahlar ve beyazlar yok. Daha çok grimsi bir hikaye , güzelliğide burada işte. Hangi tarafın karanlık hangi tarafın aydınlık olduğu seyirciye bırakılmış. Seyirci burada yalnızca hikayedeki tarafları değil , kendinide sorgulamak zorunda kalıyor. Hikayedeki olaylar her iki taraf içinde adil olduğundan kimin haklı olduğunu söylemek zor.

 

kaynak : https://www.instagram.com/mhasanymsk/

80%
Awesome
  • Design

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.