Hollywood Kimi No Na Wa Uyarlaması Geliyor!

38

Makoto Shinkai Kimi No Na Wa’nın (Live Action) Hollywood uyarlamasını duyurdu ;

 Anime filminin Hollywoord uyarlamasının çarşamba günü Paramount Pictures ve Amerikan yapım şirketi Bad Robot tarafından yapımına başlandığı duyuruldu. JJ Bad Robot’tan Abrams (Star Wars: The Force Awakens) ve Lindsey Weber, orijinal filmin yapımcısı Genki Kawamura ile birlikte çalışacaklar. Akademi Ödüllü senareci Eric Heisserer (Arrival) senaryoyu oluşturacak. İki şirket, orijinal filmi üreten ve filmin Japonya’daki dağıtımını da yapacak olan üretim konusunda Toho ile işbirliği yapıyor.

Ağustos 2016’da Japonya’daki galasından bu yana, Kimi no Na wa. Japonya’nın ikinci en yüksek hasılat yapan Japon filmi ve tüm zamanların dördüncü en yüksek hasılat elde eden filmi oldu; 355 milyon dolardan fazla gişe hasılatı elde etti. Film, bu yılın başlarında 71. Mainichi Film Ödülleri’nde En İyi Animasyonlu Film ödülünü kazandı ve Mart ayında 40. Japon Akademi Ödülü’nde Yılın Animasyonu ödülüne aday gösterildi.

Bölüm Sayısı : Movie

Anime Türü : Dram , Fantastik , Romantik

Anime Konusu : Mitsuha, kırsal kesimde, dağların etrafını sardığı bir kentte yaşamaktadır. Vali olan babası genellikte evde bulunmadığından evinde daha çok ilkokul öğrencisi kız kardeşi ve büyük annesiyle kalan Mitsuha her ne kadar dürüst bir kişiliğe sahip olsa da ailesinin Shinto tapınağına ait geleneklerden ve babasının seçim kampanyasında yer almasından hiç hoşlanmamaktadır. Kırsal kesimde yaşadığı için içten içe üzülmekte ve Tokyo’daki harikulade şehir hayatını arzulamaktadır. Taki ise Tokyo’nun merkezinde yaşayan liseli bir gençtir. Arkadaşlarıyla zaman geçirmekten hoşlanan ve bir İtalyan restoranında yarı zamanlı çalışan Taki, mimariye ve güzel sanatlara ilgi duymaktadır. Bir sabah uyandıklarında, kendilerini birbirlerinin bedenlerinde bulacaklardır. Ve bu sonraki günlerde tekrar ettikçe, aralarında bir bağ olduğu anlaşılacaktır, ama bu sırrı ikisi de o sırada bilmemektedir.

Editör Yorumu : Açıkcası IMDb’den 8.5 alan bir yapımın Hollywood yapımının gelmesi gerçekten güzel bir durum. Özellikle bilim-kurgu alanında uzman kişiler ile bu işe girişilmesi beklentileri yükseltiyor. Star Wars ve Arrival filmi piyasaya hızlı girip iyi gelir elde eden filmlerdi , özellikle Arrival filminin atmosferi izleyiciye ilginç bir hava katmıştı. Kimi No Na Wa’nın bu tarz özgün bir konuya sahip olduğunu ve güzel bir yapım gelirse gişede başarılı olacağını düşünüyorum. Umarım bu yapım bizi hayal kırıklığına uğratmaz.

 

Kaynak : Eiga Natalie , Deadline

80%
Awesome
  • Design

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.