Editörün Seçimi Mutlaka İzlenilmesi Gereken 10 Anime!

http://www.izanamifansub.com/Haber/2017/10/15/editorun-secimi-mutlaka-izlenilmesi-gereken-10-anime/

49

10)Another ;

 

Bölüm Sayısı : 12

Anime Türü : Korku , Okul , Doğaüstü Güçler , Gerilim , Gizem

Anime Konusu : Orta okul son sınıf öğrencisi olan Mei Misaki, güzelliğiyle, zekasıyla ve kişiliğiyle okulun en popüler kızıdır. Fakat mezun olamadan bir kaza sonucu ölür. Bunun üzerine arkadaşları ve öğretmenler Misaki hala yaşıyormuş gibi hareket etmeye başlarlar. Hatta mezuniyet töreninde Misaki için de kutlama yapılır.
Bu olaydan 26 yıl sonra Sakikabara Kouichi aynı okula transfer öğrenci olarak gelir. Okulda yine Mei Misaki adıyla ve bir gözü bantlı esrarengiz bir kız öğrenci vardır. Diğer öğrenciler bu kız hakkında konuşmaktan kaçınırlar.
Kouichi, Misaki ile konuşmak için yanına gittiğinde Misaki, bu okuldaki öğrencilerin ölüme çok yakın olduğunu, yakında herşeyi öğreneceğini söyler ve uzaklaşır.

Editör Yorumu : Baştan sona kadar gizemini koruyan , kendine özgü bir seridir. Özellikle gizem , gerilim tarzı sevenler için altın bir animedir. Beyin yiyen ecchiler yerine izlenebilecek bir animedir.(Finali efsanedir.)

 

 

9)Hellsing Ultimate ; 

 

Bölüm Sayısı : 10

Anime Türü : Korku , Aksiyon , Vampir , Doğaüstü Güçler , Askeri , Seinen

Anime Konusu : Alucard yakalandıktan sonra deneysel olarak güçlendirilmiş
bir vampirdir en büyük amacı gücünü tam anlamıyla sınayabileceği asıl
”ölümsüz olan”ı bulmaktır., Seras Victoria sonradan Alucard
tarafından vampire dönüştürülmüş bir polis memurudur. İkisi beraber
merkezi Britanya da olan ve gecenin yaratıklarına savaş açmış tarihi
Hellsing organizasyonunun birer parçasıdırlar. Bu organizasyonun Lideri
ve sahibi Sir Integra Wingates Fairbrooks van Hellsing’dir.Sadık
yardımcısı Walter C. ”Shinigami” Dornez’in de yardımıyla insanlığı
tehdit eden karanlık güçlerle savaş halindedirler.

Editör Yorumu : 2001 ‘ deki serinin rework halidir. Konunun işleyişi , karakter bütünlüğü animenin karanlık havasını sonuna kadar hissedebileceğiniz nadir serilerdendir.

 

 

8)Afro Samurai ;

Bölüm Sayısı : 5

Anime Türü : Aksiyon , Samuray , Macera

Anime Konusu : Alternatif bir gerçeklikte Japonya halen feodal bir yapıyla yönetilmektedir. Aşırı gelişmiş bilim ve tekniğe rağmen sosyal hayat tarihin bu döneminde takılı kalmıştır. Samuraylar, ninjalar ve rahipler; robotlar, cyborglar ve nice uygunsuz yaratımla birlikte Japon topraklarını kana bulamaktadır.
Bu tuhaf ve kırılmış gerçeklikte, Afro adında küçük bir çocuk babasının bir düelloda vahşi bir şekilde katledilmesine şahit olur. Efsaneye göre babasının taşıdığı “1 Numara”lı kafa bandı insanlara tanrısal özellikler bahşetmektedir. Ancak, “1 Numara” ile dövüşme hakkı, hiyerarşik olarak, yalnızca “2 Numara”lı kafa bandının sahibine aittir. Afro babasının ölümü ile yeni “1 Numara”nın doğumuna tanıklık eder.
Bu andan itibaren yalnızca intikam için yaşayan Afro, kan, vahşet ve yıkım dolu bir yaşamın ardından “2 Numara”lı kafa bandını ele geçirir. Ancak, her kafa bandı sahibine büyük bir lanet yüklemektedir; zira, “1 Numara”ya ulaşabilmenin yolu “2 Numara”yı öldürmekten geçmektedir. Afro, “1 Numara”ya giden yolunda kendi kafa bandına sahip olmak isteyen sayısız rakip ile mücadele etmek zorunda kalacaktır.

Editör Yorumu : Az olsun öz olsun temasının işlendiği , kimomo-kun kimomo-kun diyen kızların olmadığı sıkıcı samuray animelerinden farklı bir temaya sahiptir.

 

 

7)Clannad ;

 

Bölüm Sayısı : 23/24

Anime Türü : Romantizm , Okul , Komedi , Yaşamdan Kesitler , Dram

Anime Konusu : Küçük yaşta annesini kaybeden Tomoya, babası ile yaşamaktadır.
Ancak babası, eşinin ölümünün üzerine kendisini alkol ve kumara vermiştir.
Tomoya ve babasının halihazırda kötü olan ilişkileri, Tomoya ve babasının bir kavgaları esnasında babasının, Tomoya’nın kolunu yaralamasıyla daha da kötüleşir ve birbirlerinden tamamen uzaklaşırlar.
Kolundaki kesik yüzünden basketbol klübünden de ayrılmak zorunda kalan Tomoya, okuldan ve arkadaşlarından da uzaklaşır. Lise son sınıfda okuyan Tomoya Okazaki, sınıf arkadaşları tarafından artık bir serseri olarak görülmektedir.
Ancak Youhei Sunohara dışında arkadaşı olmayan Tomoya’nın hayatı, okulda hiç bir arkadaşı olmayan Nagisa Furukawa ile tanışması ile tamamen değişir.
İlk başta Nagisa ile çok ilgilenmiyor görünse de, bir süre kendisini onunla birlikte bulur ve yavaş yavaş kalbini açmaya ve başka arkadaşlar da bulmaya başlar.

Editör Yorumu : Eminim sizlerde çok fazla romantizm ve okul temalı anime izlemişsinizdir. Fakat clannad biraz daha duygusal ve farklı bakış açısıyla gerçekten farklı bir anime. Yılına bakarsan romantizm temalı animelerin başlangıcı diyebiliriz.

 

 

6)Katanagatari ;

 

Bölüm Sayısı : 12

Anime Türü : Tarihi , Aksiyon , Romantizm , Macera , Dövüş Sanatları

Anime Konusu : Yasuri Shichika ve ablası Yasuri Nanami beraber dış dünyayla bağlantısı kesilmiş bir adada o babaları tarafından büyütülmüşlerdir.Babaları Kyotoryuu adlı kılıç kullanılmayan bir kılıç tekniği olan Japonyada en güçlü ve en korkulan teknik olarak bilinen 6. Nesil Kyotoryuu lideridir.Bildiği herşeyi oğluna öğretir.Babaları ölünce doğal olarak Kyotoryuu 7. Nesil lideri Shichika olur.Onlar adadaki yaşamlarına devam ederlerken bir gün anakaradan Togame adlı bir kızın adaya gelmesi tarihin akışını değiştirecek olayların başlangıcı olacaktır

Editör Yorumu : Bölümlerin işlenişi ve konu bütünlüğü komedi ve atmosferle sağlanmış. Konusu ve çizimleri biraz alışılmadık olsada 1-2 bölüm sonra alışabilirsiniz. Bu seriyi güzel yapan en önemli kısım ise finalinin tatmin edici olmasıydı.

 

 

5)Youjo Senki ; 

 

Bölüm Sayısı : 12

Anime Türü : Büyü , Askeri

Anime Konusu : Savaşın ön saflarında yer alan küçük bir kız. Sarı saçları, mavi gözleri, bembeyaz teni ve peltek diliyle orduya komuta ediyor. Fakat aslında o, kendisine Tanrı diyen gizemli bir varlığı öfkelendirdiği için yeniden küçük bir kız olarak doğan Japonya’nın en ünlü iş adamlarından biri. Kendi kariyerine her şeyden daha çok önem veren bu küçük kız, imparatorluk ordusunun büyücüleri arasındaki en tehlikeli varlık haline gelecektir.

Editör Yorumu : Yeni yapım animelere hep önyargı ile yaklaşmaktayım. Fakat bu anime tam anlamıyla bu tabumu yıktı diyebilirim. Konusu çizimleri ve atmosferi olsun gerçekten özgün ve güzel.

 

 

4)Overlord ; 

 

Bölüm Sayısı : 13

Anime Türü : Fantastik , Oyun , Büyü , Aksiyon , Macera , Doğaüstü Güçler

Anime Konusu : Hikayemiz popüler bir online oyun olan Yggdrasil’in bir gün kapatılması ile başlıyor, ama baş kahramanımız olan Momonga oyundan çıkış yapmamaya karar veriyor. Daha sonra Momonga ‘’ En Güçlü Büyücü’’ olan iskelet bir varlığa dönüşüyor. Dünya değişmeye devam eder ve oyun yapımı karakterler olan NPC’ler duygular hissetmeye başlar. Hiç bir ailesi, arkadaşı ya da toplumda bir yeri olmayan bu sıradan genç adam Momonga, bu yeni oyun dünyasını ele geçirmek için çabalamaya başlar.

Editör Yorumu : Konu bakımından Sword Art Online benzesede konu akışı çok farklı ilerlemekte. Ana karakterimiz her zaman güçlü konumda fakat psikolojik dengesizliklere sahip. Güzel çizim , farklı karakter temasıyla listemizde yerini alıyor.

 

 

3)One Punch Man ;

Bölüm Sayısı : 12

Anime Türü : Aksiyon , Parodi , Bilim Kurgu , Süper Güçler , Seinen , Komedi

Anime Konusu : Bu seri cansız duruşu, kel kafası ve de hiç de etkileyici olmayıp her tarafından sıradanlık fışkıran Saitama adındaki genç hakkında. Ne var ki sıradan görünüşünün altında sıradan problemler yatmamakta. İşin aslında kendine zorlu rakipler arayan süper bir kahraman o! Asıl sorun işte burada ortaya çıkıyor. Ne zaman umut vadedebilecek bir rakip ortaya çıksa tek yumrukla amele sümüğü gibi yere yapıştırıyor. Acaba Saitama sonunda kendisine meydan okuyabilecek kötü birisini bulabilecek midir?

Editör Yorumu : Seriye başlamadan önce herkese tek atan bir karakteri izlemesi zevkli olur mu diye düşünürdüm. Seriyi izledikten sonra bu yargımın gereksiz olduğunu anladım. Gerçekten yerinde komedi , çizimler ile animeyi ilginç hale getirdi.

 

 

2)Steins;Gate ;

 

Bölüm Sayısı : 24

Anime Türü : Bilim-Kurgu , Gerilim , Aksiyon

Anime Konusu : Steins Gate, özelleştirilmiş bir mikrodalga cihazıyla kendi geçmişlerine mesaj gönderebilen bir grup arkadaş hakkındadır. Pek çok farklı deney yapmaktadırlar. SERN isimli organizasyon ise kendi zaman yolculuğu araştırmalarını yapmaktadır. Karakterler bir yol bulup yakalanmamak zorundadır.

Editör Yorumu : İlginç konuya sahip , bilim kurgu anlamında power up almış seridir.

 

 

1)Fate Stay Night(2014) ;

 

Bölüm Sayısı : 25

Anime Türü : Fantastik , Büyü , Aksiyon , Shounen , Doğaüstü Güçler

Anime Konusu : Fuyuki Şehrinde ortaya çıkan ve kazananın dileğini gerçekleştirecek olan Kutsal Kase için 7 Büyücü ve kendilerine komut büyüleriyle bağlı olan 7 hizmetkarın arasında geçen “Kutsal Kase Savaşı”nı konu almaktadır

Editör Yorumu : Bu animeyi önplana çıkartan temel şey çizimleridir. İnanılmaz güzellikte dövüş sahnelerine sahip bir animedir. Konusunun özgün ve akıcıdır.


 

 

80%
Awesome
  • Design

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.